Výběr kancelářské židle dle barvy

Barva kancelářské židle většinou nebývá tím hlavním rozhodovacím faktorem, to ale neznamená, že bychom ji měli při výběru opomíjet. Přeci jen, barvy utváří náš svět a každý z nás preferuje i u věcí různá barevná provedení. Dnes se proto podíváme, jak je tomu v případě kancelářských židlí. Které barvy jsou nejoblíbenější a proč? A v jakých barevných kombinacích můžete sehnat různé typy židlí?

1. Bílé kancelářské židle

Mezi vůbec nejoblíbenější typy patří bílé kancelářské židle. Působí čistě, elegantně a jejich neutrální barva snadno splyne se zbytkem interiéru. Pokud si navíc vyberete bílou židli s koženým čalouněním, vaše pracovní místo se rázem promění v luxusní kancelář na úrovni. Bílá židle má však i své nevýhody, jako například to, že na ní okamžitě vyniknou jakékoliv nedokonalosti a nečistoty. Pokud se právě toho obáváte, sáhněte třeba po kancelářské židli Hawaj Racing v neotřelém bílo-černém provedení.

 

2. Zelené kancelářské židle

Mezi další velmi oblíbené barevné varianty patří zelené kancelářské židle. Zelená barva je příjemná, uklidňující a evokuje pocit neustálého spojení s přírodou. To oceníte zejména v případě, že většinu svého času trávíte v uzavřené kanceláři.

3. Šedé kancelářské židle

Pokud si potrpíte na klasiku, ale černá kancelářská židle se vám zdá příliš smuteční, vybírejte mezi šedými kancelářskými židlemi. Já jsem s šedou kancelářskou židlí nadmíru spokojen, jelikož na ní tolik nevyniknou zvířecí chlupy jako na černé kancelářské židli. Z průzkumu vyplynulo, že šedé židle se nejvíce vyrábí spíše v neergonomických provedeních. To znamená, že málokdy disponují nastavitelnou výškou zádové i hlavové opěrky či područek. Spíše jde tedy o kancelářská křesla.

4. Modré kancelářské židle

Kancelářské židle v modrém provedení vypadají nejlépe v kombinaci s černou barvou. Tu ocení zejména pánové. Z porovnání na Heuréce nám vyšel opět jasný barevný favorit, a tou je modročerná kancelářská židle určená pro vášnivé hráče a milovníky aut.

5. Růžové kancelářské židle

Po růžových kancelářských židlích se naopak poohlíží spíše dámy a malé holčičky, což je naprosto pochopitelné. Zejména pak těm, které si zakládají na estetice, může růžová kancelářská židle hezky rozzářit pracovnu a stát se dominantním prvkem interiéru. Růžové kancelářské židle a křesla jsou specialitou e-shopu westwing.cz, kde na ně průběžně narazíte v probíhajících kampaních.

6. Červené kancelářské židle

Pokud máte rádi originální a výrazné kousky v interiéru, sáhněte po červené kancelářské židli. Ta interiéru dodá šťávu a zároveň upoutá pozornost. Červené kancelářské židle jsou oblíbené, ale ne každý si na ně troufá, jelikož není úplně snadné zkombinovat je se zbytkem kanceláře. A jaké typy červených kancelářských židlí skrývá trh? Zjistili jsme to za vás na Heuréce.

7. Oranžové kancelářské židle

Přestože oranžové kancelářské židle nepatří k úplně těm tradičním, v obchodech jich u nás najdete spousty. A vlastně není divu, oranžová barva je hravá, veselá a působí pozitivně, což se v pracovním prostoru leckdy hodí. Naším favoritem je jednoznačně tento kousek.

8. Hnědé kancelářské židle

Hnědé kancelářské židle bývají zpravidla kožené a jejich design zaujme jak vysoce postavené ředitele a manažery, tak i zaměstnance či lidi, kteří pracují z domova a preferují přírodní vzhled. Pokud si navíc hodláte pořídit stůl z masivního dřeva, či už ho dokonce máte, hnědá židle je jasnou volbou. V kategorii hnědých židlí nejvíce vyčnívá kancelářské křeslo Deluxe vyrobené z kvalitní syntetické eko-kůže, které navíc disponuje opěrkou hlavy, měkkým polstrováním a područkami.

9. Fialové kancelářské židle

Fialové kancelářské židle nepatří k těm nejvyhledávanějším, přesto se s nimi u některých výrobců setkáte, v omezené míře se pak jedná o skutečně kvalitní ergonomické židle.

10. Černé kancelářské židle

Na konec jsme si nechali klasiku, kterou nic nezkazítečerné kancelářské židle. Černá židle se hodí snad do každé kanceláře či pracovny a barevně se ani po čase neokouká. Vybírat můžete z nepřeberného množství typů, velikostí i mechanismů, jimiž se židle v tradičním provedení pyšní. Jak už jsme ale zmiňovali, byť jde o klasiku, časem vám na černé židli může začít vadit zvýšená viditelnost smítek či zvířecích chlupů.