Správná dětská židle k psacímu stolu – recenze, zkušenosti, tipy a kde ji koupit

Každý chce pro své děti to nejlepší. Vůbec se tedy nedivíme, pokud nyní trávíte spoustu času výběrem té správné dětské židle pro svého (před)školáka. Jak taková ideální dětská židle vypadá? A jaké dětské židle k psacímu stolu se osvědčily nám? Přinášíme vám užitečné informace o dětských židlích, které vám při výběru skutečně pomohou.

Dětská kancelářská židle

Nejprve si vysvětlíme hlavní rozdíly mezi dětskou kancelářskou židlí a křeslem. Pod dětskou kancelářskou židlí si představte polohovatelnou a otočnou nastavitelnou židli na kolečkách, kterou můžete přizpůsobit výšce a potřebám dítěte. Sami si zvolíte výšku i hloubku sezení nebo výšku zádové opěrky. Tyto židle bývají rovněž velmi pohodlné a poskytnou dětem zdravé sezení při psaní úkolů nebo při malování. Velké oblibě se mezi nimi těší tzv. rostoucí židle, které dětem díky své nastavitelnosti slouží roky, třeba od 6 až do 16 let.

Dětské kancelářské křeslo

Oproti tomu dětské kancelářské křeslo se hodí spíše pro méně intenzivní používání, jelikož vám neumožní si jej nastavit podle svého. Křeslo tedy většinou disponuje již integrovanou opěrkou hlavy či předloktí. Jako výhodu vidíme určitě širší a atraktivnější variace provedení a designů, které děti snadno nalákají.

Jak vypadá ideální dětská židle k psacímu stolu?

Děti u psacího stolu tráví spoustu času, ať už psaním domácích úkolů, vyráběním či hraním počítačových her. Naším hlavním úkolem tedy není vyhánět je pokaždé ven, ale spíše jim zajistit kvalitní dětskou židli, která se postará o zdraví jejich páteře a vlastně celé stability stále se vyvíjejícího těla.

Jak taková správná dětská židle k psacímu stolu vypadá?

  • Je polohovatelná a otočná – tzn. výšku i hloubku sezení, případně područky či opěrku hlavy nastavíte přesně podle proporcí svého dítěte. K většímu pohodlí dětí přispějí zaoblené tvary.
  • Splňuje normy EU a je bezpečná a stabilní – pohodlí je jedna věc, bezpečnost je však snad ještě důležitější. Za samozřejmost (kterou si ovšem vždy raději ověřte) považujte, že židle splňuje přísné bezpečností normy EU, případně disponuje ochrannými prvky. Stabilní pětikříž s bezpečnostními kolečky zabrání případnému podklouznutí či pádu.
  • Je jednoduše ovladatelná – pohodlnost a bezpečí zdaleka nestačí. Naši nejmenší ocení, pokud židli hravě zvládnou ovládat sami.
  • Nadchne atraktivním designem – pohádkový či jinak zajímavý design samozřejmě není nutností, ale věřte nám, že dítě pak k psacímu stolu usedne raději a bez odmlouvání.

Dětské kancelářské židle – testy a recenze

V rámci testování dětských židlí jsme si vybrali 2 židle, a to židli Hawaj Flash a herní židli Racer. My v redakci už se považujeme za mírně přerostlé děti, proto jsme židle dali otestovat našemu potomstvu, konkrétně 10 a 12letým školákům.

Dětská otočná židle Hawaj Flash recenze

Začneme dětskou otočnou židlí Hawaj Flash, kde si shrneme její hlavní parametry:

  • nastavitelná výška sezení
  • možnost regulace přítlaku opěrky
  • kvalitní čalounění a vypolstrovaná membrána
  • zaoblené tvarování
  • pětikříž s bezpečnostními kolečky

A co na tuto židli říkají naši pokusní králíci?

Anička, 12 let: “Židle je hodně pohodlná a nikde mě nic netlačilo. Ráda kreslím a když srovnám tuhle židli s tou, kterou jsem měla předtím, tak tady na té mě to kreslení bavilo víc. Ovládat ji zvládne každé malé dítě. Jen by mohla být barevná a ne černá.”

Pavlík, 10 let: “Supéér! Připadám si na ní jako v závoďáku a dobře se mi v ní hraje Minecraft.”

Je třeba k tomu dodávat něco víc? Možná jen zmíníme, že za cenu 2-3 tisíce korun je toto jedna z nejlepších a nejkvalitnějších herních židlí, které trh nabízí. Děti navíc mají možnost si vybrat z šedo-černého, červeno-černého, modro-černého nebo zeleno-černého provedení.

Z našeho pohledu vypadá židle velmi kvalitně na to, aby dětem u psacího stolu poskytla pohodlné a zdravotně vyhovující prostředí při každodenních činnostech.

Dětskou židli Hawaj Flash pořídíte běžně za 2 499 korun, nyní jsme ji objevili ve slevě za 699 Kč na tomto e-shopu.

Kancelářská židle Racer – recenze

Ať už doma máte vášnivé hráče počítačových her nebo milovníky závodních aut, kancelářská židle Racer je bezesporu nadchne. Mladé i starší kluky (a nás!) uchvátí její nevšední design a tvar, který připomíná sedačku závodního auta. Vypolstrovaný sedák a měkké područky zajistí dětem maximální pohodlí a stabilní konstrukce a bezpečnostní kolečka zase eliminují riziko úrazu či pádu.

Kde koupit dětskou kancelářskou židli?

Pokud chcete pořídit dětem židli opravdu levně, pak doporučujeme podívat se na Heuréku a porovnat si jednotlivé prodejce židlí. Nebo jít přímo ke zdroji a pořídit námi recenzované židle na tomto e-shopu se slevou.

Pokud bydlíte v Praze nebo v jiném větším městě, můžete se na dětské židle zajet podívat přímo do specializovaných showroomů prodejců, nicméně za nás doporučujeme udělat finální nákup online. Opravdu se to vyplatí a můžete tím ušetřit i několik tisíc korun.