Kancelářská křesla podle nosnosti – 5 nej typů od 120 do 200 kg

Spousta lidí zohledňuje při výběru kancelářské židle kromě ceny také její vzhled a pohodlí. Neméně důležitým parametrem se však v určitých chvílích stává také nosnost. To se pochopitelně může zdát jako oříšek, vzhledem k tomu, že velká část specializovaných prodejců se orientuje pouze na standardní kancelářská křesla a židle do 120 kg. V rámci našeho průzkumu jsme však zjistili, že i křeslo s nosností do 200 kg se dá vcelku snadno sehnat. Co tedy očekávat, když vybíráte kancelářské křeslo podle nosnosti?

1) Nosnost do 120 kg

Křesla do 120 kg jsou běžná kancelářská křesla, která jsou dostupná napříč všemi obhody v české republice. Nemusíte hledat speciální označení, stačí si dát pozor, že se nejedná o dětská křesla. Takovou skupinu křesel jsme pro vás již předvybral na Heurece.

Velkou výhodou křesel s nosností do 120 kg je široký výběr designů a provedení. Velkým hitem se konkrétně staly například tzv. Racer židle se závodm designem.

2) Kancelářská křesla s nosností do 150 kg

Pokud sháníte kancelářské křeslo v kategorii do 150 kg, výběr se vám vzhledem k nadstandardní nosnosti lehce zúží, ale stále můžete vybírat z mnoha provedení a materiálů. Slušný sortiment kancelářských křesel se zvýšenou nosností jsme konkrétně našli u tohoto specializovaného prodejce. U méně obvyklých křesel se klade důraz na komfort a stabilitu, nicméně je třeba počítat s tím, že cena skutečně kvalitních křesel začíná na 5 tisících korun, luxusnější typy se pak cenově pohybují nad 10 tisíc korun.

křeslo KOMFORT - BZJ 403 S

3) Kancelářská křesla s nosností do 160 kg

Kancelářská křesla s nosností do 160 kg jsou mnohdy určená pro 24hodinový provoz do vícesměnných pracovišť. Vynikají zvýšenou stabilitou, přičemž můžete vybírat mezi křesly s područkami, opěrkami hlavy i bez nich. Jejich zvýšená nosnost jim neubírá na ergonomičnosti a možnostech libovolného nastavení výšky zádové opěrky nebo sedáku.

4) Kancelářská křesla s nosností do 180 kg

Do velmi specifické skupiny se řadí kancelářská křesla s nosností do 180 kg. Těch na trhu příliš nenajdete, ale pokud ano, můžete mít 100% jistotu, že se jedná o kvalitní kancelářské křeslo, které maximálně eliminuje následky dlouhodobého sezení. Do této kategorie spadají i speciální zdravotnická a terapeutická křesla určená pro velmi vysoké a robustní postavy. Jedná se tedy o maximálně komfortní a profesionální řešení dlouhého sezení u počítače, obzvláště pro lidi, co se potýkají s vážnějšími problémy se zády.

5) Kancelářská křesla s nosností do 200 kg

A tou nejužší a zároveň nejnáročnější skupinou, co se nároků týče, jsou kancelářská křesla s nosností do 200 kg. Ta jsou opět určená především pro 24hodinové provozy ve firmách, kde se neustále točí pracovníci, proto je nezbytné, aby disponovali hladkou a rychlou nastavitelností výšky a ergonomickým pohybem křesla při sezení. Kancelářská křesla s nosností do 200 kg splňující nejpřísnější zdravotní požadavky se rovněž hodí pro vášnivé počítačové hráče a vytížené manažery. Cenově se pohybují v rozmezí od 10-50 tisíc korun.