Herní židle – recenze, typy, možnosti a ceny. Která vítězí?

Tento článek věnujeme všem vášnivým i příležitostným hráčům, kteří  pátrají po dokonalé herní židli. Ať už kovete nová přátelství při hře Counter Strike nebo rozbíjíte ta stará při hraní Fify, můžete získat tu rozhodující výhodu, pokud budete sedět pohodlně a zdravě. Prozradíme vám, jaké možnosti trh s židlemi nabízí, jak vypadá ideální i nejoblíbenější herní židle a kde ji pořídit.

Jak vypadá ideální herní židle?

Nejprve chceme zmínit, že popis ideální herní židle není úplně jednoznačný. S židlí je to jako se hrami – sto hráčů, sto chutí a jedna se zkrátka nezavděčí všem.

Přesto však existují určité parametry, které by ideální herní židle k počítači měla splňovat:

  • Ergonomie – asi to sami znáte, hraní vás mnohdy pohltí natolik, že u něj nakonec strávíte nejen celý den, ale i noc. Správná herní židle by herním maratonům měla být uzpůsobená. Musí poskytnout dostatečné pohodlí i oporu všem částem těla, aby vás ani po 15hodinovém hraní v různých polohách nic nebolelo.
  • Pohodlí – její vypolstrování je natolik pohodlné, že si ji budete chtít odnést i do práce či do školy.
  • Polohovatelnost – polohováním se myslí hlavně nastavení výšky či sedáku, ale také zad, loketních opěrek a opěrky hlavy.
  • Stabilita – jejím základem je pevná konstrukce, která unese i vypjaté herní situace.
  • Tichost – jako hráči rovněž oceníte, pokud je židle tichá a vaše soustředěné hraní tak nedoprovází žádné otravné vrzání.

Bonusem pak může být houpací mechanismus, který vám zajistí určitou míru svobody a dynamické sezení.

Herní židle – recenze

Zatímco píšeme tento článek, naše těla si hoví v herní židli Racer, kterou jsme pro vás spolu s dalšími herními židlemi testovali. Jako první si vezmeme do parády židli k PC zvanou MX Racer. Herní židle MX Racer spadá do střední cenové kategorie herních židlí, nejedná se o nikterak luxusní herní židli za nehorázné peníze.

Herní židle Hawaj Racer recenze

Na první pohled vás židle zaujme svým neotřelým designem, který nadchne hlavně milovníky aut. Má totiž tvar sportovní sedačky v závodních autech. (Fanoušci Need For Speed plesají). Nebudeme lhát, i nás židle dostala hlavně vzhledem.

To, ale samozřejmě nebylo jediné, co jsme zkoumali. Židle je potažená kvalitní umělou kůží a zároveň vypolstrovaná prodyšnou membránou, takže se k ní nepřilepíte, ani pokud hrajete jen v trenkách. Líbí se nám její kvalitní a stabilní zpracování, které unese až 120 kilového hráče. Za vypíchnutí stojí i snadná montáž. Židle je opravdu pohodlná, a to zejména díky integrované opěrce hlavy a měkkým zakřiveným područkám. A zatímco sedák je dostatečně velký, opěradlo by možná mohlo být vyšší než 75 cm a pro hráče vyššího vzrůstu i nastavitelné. Za cenu okolo 3 tisíc korun je to ovšem to nejlepší, co můžete dostat.

Herní židle Hawaj Racing design recenze

Dále u nás důkladným testováním prošla kancelářská židle Hawaj Racing design, respektive kancelářské křeslo. Tato židle je o pár tisíc dražší než židle Racer, a to hlavně z důvodu silnějšího polstrování a přítomnosti houpacího mechanismu. Židle je velmi pohodlná, a hlavně dostatečně vysoká pro opření celé hlavy i předloktí. Na druhou stranu, připadá nám zbytečné platit 2 tisíce navíc, když srovnatelné pohodlí vám i po x hodinách hraní poskytne židle Racer.

Kancelářské židle Racer – nejlepší poměr cena vs. kvalita

A jaká je tedy nejlepší herní židle? V nejuspokojivějším poměru cena versus kvalita jednoznačně kancelářská židle Racer. Ano, samozřejmě seženete mnohem propracovanější a luxusnější židle, nicméně naše články slouží primárně lidem, kteří chtějí za přijatelnou částku dostat to nejlepší. A přesně to v případě židle Hawaj MX Racer dostanete.

Herní židle podle barev

Židli k PC samozřejmě nekupujete kvůli vzhledu, avšak každého herního nadšence potěší, pokud si barvu své herní židle může vybrat podle libosti. Herní židle MX Racer se pyšní hned několika barevnými provedeními, mezi nimiž si každý najde to své:

Kde koupíte herní židle a za kolik?

Kromě vzhledu vás pochopitelně také zajímá, kde herní židle koupíte a kolik vás budou stát. Židle Racer nabízí spousta prodejců, najdete je na Alze, ale i na Heuréce, kde si mimo jiné můžete i porovnat jejich ceny. Po delším pátrání jsme zjistili, že námi recenzované židle Racer a Racing Design seženete nejvýhodněji u prodejce Hawaj.cz. Herní židle Racer stojí 2-3 tisíce korun, židle Racing Design pak necelých 5 tisíc korun.

Přišlo nám fajn, že tam poměrně často probíhají i různé akce a slevy, takže pokud máte zrovna štěstí, herní židli pořídíte opravdu levně. Doufáme, že byl pro vás článek užitečný a třeba se potkáme u nějaké té onlajnovky.

Pohodlnému a zdravému hraní zdar!